
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 16.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Hold Current | 3 A |
| Time to Trip | 10.8 s |
| Trip Current | 6 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 80 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 20 mΩ |
| Lead Spacing | 5.05 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
